0_Спорт.ПорталФудбал

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Реал Мадрид синоќа беше поразен во 1/16 финалето од Купот на Шпанија од третолигашот Алкојано со 2:1 по продолженија, откако по 90 минути средбата заврши нерешено 1:1.

Алкој, 21 јануари 2021 (МИА) – Реал Мадрид синоќа беше поразен во 1/16 финалето од Купот на Шпанија од третолигашот Алкојано со 2:1 по продолженија, откако по 90 минути средбата заврши нерешено 1:1.

Едер Милитау на крајот од првото полувреме го донесе Реал во водство, но противникот успеа да направи прсврт. Најпрво Солбес изедначи во 80. минута, а изненадувањето го најави Казанова со голот во 115. минута.

Од 110. минута Алкојано играше со фудбалер помалку поради црвениот картон на Лопез, но и тоа не ги спречи да извојуваат победа над големиот фаворит. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close