СветСвет.Портал

Трета жртва на Ковид-19 во Хонг Конг

Во Хонг Конг денеска е пријавен третиот смртен случај предизвикан од Ковид-19.

Хонг Конг, 8 март 2020 (МИА) – Во Хонг Конг денеска е пријавен третиот смртен случај предизвикан од Ковид-19.

Се работи за 76-годишна жена кај која на 28 февруари се појавиле симптоми на треска, тешко дишење, кашлица и болки во стомакот и истиот ден била примена во болница, соопшти болничката управа.

Во Хонг Конг, денеска се пријавени четири нови заразени лица со што вкупниот број се искачи на 114. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close