Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Трета жертва од Ковид-19 во Бугарија

Една 80-годишна жена почина во Бугарија поради последици од новиот коронавирус, со што бројот на смртни случаи се искачи на три

Софија, 19 март 2020 (МИА) – Една 80-годишна жена почина во Бугарија поради последици од новиот коронавирус, со што бројот на смртни случаи се искачи на три.

Починатата жена била хоспитализирана и имала и мозочен удар.

Во меѓувреме, регистрирани се 13 нови заразени со Ковид-19, со што бројот на заболени во Бугарија се искачи а 94 луѓе. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close