Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Трет случај на заразен од Ковид-19 во Хрватска

Лицето кое е заразено е сместено во болница во Риека. Се работи за маж кој работел во Парма во Италија, соопштија властите.

Риека, 26 февруари 2020 (МИА) – Трет случај на заразен со новиот коронавирус е регистриран во Хрватска, соопштија властите.

Лицето кое е заразено е сместено во болница во Риека. Се работи за маж кој работел во Парма во Италија, соопштија властите.

Министертот за здравство Вили Берош денеска изјави дека досега се направени 87 анализи. зш/

Back to top button
Close
Close