БалканБалкан.Портал

Трет ден протести пред бугарската Влада

Трет ден по ред стотици демонстранти и денеска се собраа пред зградата на Министерскиот совет во Софија, јави агенцијата Бгнес.

Софија, 11 јули 2020 (МИА) – Трет ден по ред стотици демонстранти и денеска се собраа пред зградата на Министерскиот совет во Софија, јави агенцијата Бгнес.

Пред зградата е распореден полициски кордон.

Според агенцијата, граѓаните скандираат „Оставка” и „Мафија” и вејат бугарски и црни знамиња.

Протестот засега е мирен. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close