0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Трет ден општа расправа за ребалансот на Буџетот

Собранието денеска, во рамки на 47 седница, трет ден одржува општа расправа за дополнетиот ребаланс на Буџетот во кој се вметнати и осумте амандмани усвоени на матичната Комисијата за финансирање и буџет. Општата расправа може да трае пет дена.

Back to top button
Close
Close