0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Треска на 10 сантиметри под критичната точка

Последните врнежи од дожд повторно ги зголемија водотеците, а најголемата река во кичевско-бродскиот регион, Треска, е со значително подигнато нивото и визуелно може да се забележи дека речното корито е преполно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close