0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Тренинг камп од проектот „Youth DigiZone”

Младински сојуз - Крушево, денеска, утре и задутре ќе спроведе интензивен тренинг камп кој е дел од проектот „Youth DigiZone". Целта на проектот е преку дигитализацијата, да ги поврзе младите луѓе во регионот, да ги поттикне да бидат активни граѓани и да создадат поинклузивни регионални процеси на соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close