0_Спорт.ПорталФудбал

Тренерот на Порто за иднината на Касиљас: Животот е најважното нешто

Во последниве денови има шпекулации дека 37-годишниот Икер повеќе нема да може да игра фудбал, откако ќе има вградено стент во своето срце.

Порто, 3 мај 2019 (МИА) – Тренерот на Порто – Серхио Консеисао, ја прокоментира ситуацијата на Икер Касиљас. Легендарниот шпански голман во средата, 1 мај, доби срцев удар.

Во последниве денови има шпекулации дека 37-годишниот Икер повеќе нема да може да игра фудбал, откако ќе има вградено стент во своето срце.

– Мислам дека заздравувањето на Икер оди добро. Загрижени сме, но за среќа Касиљас е добро. Тимот е зад него. Фудбалот е дел од животот, но животот е најважното нешто. Не ни требаат такви ситуации, за да бидиме сплотени. За жал овие работи се дел од животот, а Икер може да смета на сите луѓе во овој клуб, изјави тренерот на „змејовите“.вз

Таг
Back to top button
Close
Close