0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Трендафилов очекува пресуди до крај на годината за истраги за перење пари

Директорот на Управата за финансиско разузнавање Блажо Трендафилов очекува до крајот на годинава да има кривични пријави и пресуди за некои од предметите за перење пари по кои постапуваат, а кои се со суми во милионски вредности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close