0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Треба да се разграничи што е политички, а што историски критериум за влез во ЕУ, смета Пендаровски

Откако се случи блокадата од Бугарија, ќе го обновиме предлогот да се вклучат неколку експерти од страна во работата на комисијата историчари, но и да се разграничи што е историски, а што политички критериум за влез во ЕУ, изјави претседателот Стево Пендаровски во гостувањето на телевизија Канал 5.

Back to top button
Close
Close