0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Tre transplantime të suksesshme nga një donator i vdekur janë bërë në Klinikat për kardiokirurgji dhe urologji

Me sukses ka përfunduar edhe transplantimi i dytë i veshkës te një pacient 40 vjeçar. Donator është 20 vjeçarja Verica Belloçovska e cila vdiq në aksident trafiku, ndërsa familja e saj vendosi t’i dhurojë organet.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close