BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Tre të lënduar dhe 66 të arrestuar gjatë përveshjeve ndërmjet policisë dhe anarkistëve në Athinë

Athinë, 7 dhjetor 2018 (MIA) - Të lënduar së paku tre persona, 66 të arrestuar, prej të cilëve 13 janë burgosur, së paku tre automobila të djegur, janë gjuajtur koktej molotovi, shok bomba dhe gaz lotsjellës, përdorim i topave me ujë dhe dëme të mëdha materiale është bilanci i përleshjeve  të cilat zgjatën deri natën vonë ndërmjet grupeve të anarkistëve dhe policisë në lagjen athinase Eksarhia, ku para 10 viteve ishte vrarë 15 vjeçari Aleksis Grigoropollus, lajmëron korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close