BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Tre raketa janë gjuajtur mbi zonën e gjelbër në Bagdad

Tre raketa të llojit Kaçusha kanë rënë në zonën e gjelbër në Bagdad, njoftuan burime anonime të policisë irakiane

Bagdad, 21 janar 2020 (MIA) – Tre raketa të llojit Kaçusha kanë rënë në zonën e gjelbër në Bagdad, njoftuan burime anonime të policisë irakiane.

Raketat janë lansuar mbrëmë nga periferia Zafarania e Bagdadit.

Në zonën e gjelbër më shumë janë të vendosura institucione irakiane dhe ambasada të huaja. Dy nga tre raketat e gjuajtura kanë rënë në afërsi të ambasadës së SHBA-së.

Ende nuk ka asnjë informatë për viktima ose për dëme materiale. ls/fab

Таг
Back to top button
Close
Close