BotëBotë.Portal

Tre persona e kanl humbur jetën nga zjarri në Kaliforni, janë evakuuar mijëra njerëz

Tre persona e kanë humbur jetën në zjarrin që e ka përfshirë pjesën veriore të Kalifornisë në qarkun Shatsta, ndërsa një zjarr tjetër ka shpërthyer në rajonet e njohura Napa dhe Sonoma, për ç'arsye janë evakuuar mijëra njerëz.

Back to top button
Close
Close