0_Sport,PortalFutboll

Tre futbollistë nga Mançester Junajted dhe dy nga Çellsi konkurrojnë për lojtar më të mirë të ri të vitit në Premier Ligë

Premier Liga angleze publikoi listë të kandidatëve për titullin lojtar më i mirë i ri për sezonin 2019/2020.

Londër, 7 gusht 2020 (MIA) – Premier Liga angleze publikoi listë të kandidatëve për titullin lojtar më i mirë i ri për sezonin 2019/2020.

Kandidatë për çmimin janë: Din Henderson (Shefild Junajted), Trent Aleksandër – Arnold (Liverpul), Xhek Grilish (Aston Vila), Mejson Maunt  dhe Kristian Pulishiq (Çellsi), si dhe Antoni Marsijal, Mejson Grionvud dhe Markus Rashford (Mançester Junajted).

Votimi në ueb faqen e Premier Ligës do të zgjat deri më 19 gusht. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close