Дописници МКДОпштински вести

Транспарентноста на Општина Крушево 71 отсто

Општина Крушево во 2020 година забележала најголем скок во транспарентноста, дури 71 отсто или за 31 процент повеќе во однос на 2017 година, информира локалната самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close