СветСвет.Портал

Трамп треба да плати два милиони долари за злоупотреба на средства

Суд во Њујорк донесе пресуда дека американскиот претседател Доналд Трамп мора да плати два милиони американски долари за тужба според која злоупотребил средства од својата добротворна фондација за да поттикне политички и деловни интереси.

Back to top button
Close
Close