BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Tramp: Të mos jem president, do të padisja, e ndoshta edhe do të padis

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se duhet të hidhen poshtë të gjitha rastet, të cilat kanë dalë nga "hetimi mashtrues" i prokurorit publik, Robert Maler për involvimin rus në zgjedhjet presidenciale në vitin 2016.

Uashington, 18 shkurt 2020 (MIA) – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se duhet të hidhen poshtë të gjitha rastet, të cilat kanë dalë nga “hetimi mashtrues” i prokurorit publik, Robert Maler për involvimin rus në zgjedhjet presidenciale në vitin 2016.

Ai paralajmëroi se për shkak të hetimit, do të mund të ngrejë procedurë gjyqësore.

“Gjithçka që është e lidhur me këtë hetim mashtrues është tërësisht e pasigurtë dhe sipas mendimit tim, do të duhej të hidhet poshtë. Të mos jem president, do t’i padisja të gjithë në atë rrëfim…ndoshta edhe do të padis”, tha Tramp. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close