BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Tramp: SHBA-ja menjëherë vendosi sanksione të reja kundër Iranit

- Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se SHBA-ja menjëherë do të vendosë sanksione të reja kundër Iranit, dhe ato do të zgjasin derisa ky vend "nuk e ndryshon sjelljen e tij", informon DPA-ja. 

Uashington, 8 janar 2020 (MIA) – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se SHBA-ja menjëherë do të vendosë sanksione të reja kundër Iranit, dhe ato do të zgjasin derisa ky vend “nuk e ndryshon sjelljen e tij”, informon DPA-ja.

Back to top button
Close
Close