0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderИзбрано

Трамп „се прашува“ каде да бега ако изгуби на изборите – опции има многу

Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните дестинации за сегашните жители на Пенсилванија Авенија 1600.

Back to top button
Close
Close