Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп се потсмева со Бајден затоа што носи маска

Американскиот претседател Доналд Трамп обраќајќи им се на своите приврзаници вчера, на митинг го Пенсилванија, го исмеја својот противник на изборите во ноември, Џо Бајден, затоа што носи заштитна маска за лицето.

Вашингтон, 4 септември 2020 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп обраќајќи им се на своите приврзаници вчера, на митинг го Пенсилванија, го исмеја својот противник на изборите во ноември, Џо Бајден, затоа што носи заштитна маска за лицето.

На митингот Трамп ги праша собраните приврзаници, од кои повеќето немаа заштитна маска на лицето, дали знаат за човек „кој повеќе сака маска од Бајден“.

-Таа му дава чувство на сигурност, продолжи Трамп и додаде: „да бев психијатар би рекол дека човекот има големи проблеми“.

Си-Ен-Ен потсетува дека со повеќе од шест милиони заразени лица, САД се уште се првата земја во светот по бројот на заболени од Ковид-19 и дека бројот на смртни случаи од таа болеста веќе надмина 185.000. сд/

Back to top button
Close
Close