Дописници СветСветСвет.Портал

Tрамп се обрати на 75-то Генерално собрание на ОН

Американскиот претседател Доналд Трамп настапи денеска во виртуелен формат на 75. Генерално собрание на ОН што неделава започна во Њујорк. Првпат во историјата на ова светско меѓународно тело поради пандемијата, ГС се одвива во виртуелен формат.

Back to top button
Close
Close