Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп: САД веднаш воведуваат нови санкции против Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД веднаш ќе воведат нови санкции против Иран, и тие ќе траат се додека оваа земја „не го смени своето однесување“, јави ДПА

Вашингтон, 8 јануари 2020 (МИА)  – Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД веднаш ќе воведат нови санкции против Иран, и тие ќе траат се додека оваа земја „не го смени своето однесување“, јави ДПА. сд/

Back to top button
Close
Close