СветСвет.Портал

Трамп: Преговорите со Пјонгјанг ќе продолжат и покрај ракетните проби

Разговорите меѓу Вашингтон и Пјонгјанг ќе продолжат и покрај неодамнешното тестирање балистички ракети во Северна Кореја, изјави вечерва американскиот претседател Доналд Трамп.

Back to top button
Close
Close