Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп повторно му се закани на Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска му се закани на Иран дека ќе ја смета земјата за одговорна ако во Ирак загине и еден Американец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close