СветСвет.Портал

Трамп: Поддршка за Франција, стоп за исламскиот тероризам

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер и даде поддршка на Франција, каде денеска во терористички напад беа убиени три лица.

Back to top button
Close
Close