СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Трамп: Пелоси сака да ги спаси земјите со кои демократите лошо управуваат

Американскиот претседател Доналд Трамп оцени дека претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси само сака да ги спаси земјите во кои се на власт демократите.

Вашингтон, 29 август 2020 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп оцени дека претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси само сака да ги спаси земјите во кои се на власт демократите.

Трамп ова го изјави откако Пелоси оцени дека предлогот на Белата куќа да потроши 1,3 илјади милијарди долари за надминување на економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот нема да биде доволен за да ги задоволи потребите на американските работници и семејства.

Мојот впечаток е дека таа не сака да дава никакви стимулации, туку да спасува земји со кои демократите лошо управуваат, рече Трамп.

Пелоси во соопштение наведе дека се надева дека републиканците ќе седнат на преговарачка маса и ќе ја прифатат понудата на демократите да издвојат 2,2 илјади милијарди долари. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close