0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотSvet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

Американскиот претседател Доналд Трамп, по лансирањето на вселенското летало „Фалкон 9“ од вселенскиот центар Кенеди во Флорида, изјави дека ова е само почеток и оти на крајот американските астронаути ќе летаат и на Марс.

Кејп Канаверал, 31 мај 2020 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп, по лансирањето на вселенското летало „Фалкон 9“ од вселенскиот центар Кенеди во Флорида, изјави дека ова е само почеток и оти на крајот американските астронаути ќе летаат и на Марс.

– Неверојатно е, моќ, технологија, го коментираше Трамп првиот лет во вселената од американска територија после девет години, додавајќи дека станува збор за „прекрасна глетка“.

Американскиот претседател лансирањето на „Фалкон 9“ го следел заедно со потпретседателот на САД Мајк Пенс и други високи функционери. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close