Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп очекува само 4.000 американски војници да останат во Авганистан во ноември

САД ќе го намалат своето воено присуство во Авганистан на околу 4.000 војници „многу брзо“, рече американскиот претседател Доналд Трамп.

Back to top button
Close
Close