Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп нема да сведочи на судењето во процесот за отповикување

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нема да одговори на поканата да сведочи на судењето за отповикување во американскиот Сенат, кое почнува следната недела, соопшти неговиот советник Џејсон Милер оценувајќи го процесот како неуставен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close