СветСвет.Портал

Трамп: Не е лесно, светскиот пазар полудел

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска призна дека неговата земја има проблем да ги набави најпотребните медицински средства за борба против новиот коронавирус.

Вашингтон, 24 март 2020 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп денеска призна дека неговата земја има проблем да ги набави најпотребните медицински средства за борба против новиот коронавирус.

– Светскиот пазар … полудел, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде дека на федералната Влада не и е лесно да им помогне на сојузните држави да се снабдат со маски и респоратори. гт/

 

Таг
Back to top button
Close
Close