0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСвет

Трамп: Наскоро ќе ставиме крај на пандемијата, Бајден ја преувеличува ситуацијата

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на своите приврзаници во Флорида дека пандемијата ќе заврши наскоро и го обвини неговиот ривал Џо Бајден за преувеличување на здравствената криза за да ги исплаши граѓаните и да ги убеди да гласаат за него.

Back to top button
Close
Close