Svet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталСветСвет.Портал

Трамп – Меј: САД и Британија го имаат најдобриот сојуз што светот некогаш го видел

Британската премиерка Тереза Меј и американскиот претседател Доналд Трамп, на заедничката прес-конференција по нивната денешна средба, изјавија дека двете земји имаат одлични односи, кои треба да се надградуваат.

Back to top button
Close
Close