BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Tramp ka nënshkruar urdhër kundër deponimit të artikujve dhe rritjes së çmimeve

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Stafani Grisham deklaroi se presidenti amerikan Donald Tramp mbrëmë ka nënshkruar urdhër me të cilin pengohet deponimi i artikujve dhe rritja e çmimeve të prodhimeve të nevojshme për luftë kundër koronavirusit të ri.

Uashington, 24 mars 2020 (MIA) – Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Stafani Grisham deklaroi se presidenti amerikan Donald Tramp mbrëmë ka nënshkruar urdhër me të cilin pengohet deponimi i artikujve dhe rritja e çmimeve të prodhimeve të nevojshme për luftë kundër koronavirusit të ri.

“Kjo jep mesazh të fuqishëm se nuk do të lejojmë deponimin e nevojave bazë për jetesë dhe rritje të çmimeve me çka do të shkaktohet dëm në shëndetin e Amerikanë në këtë orë”, ka shënuar Grisham në Tuiter. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close