Svet.SlajderСвет

Трамп: Израел и Судан ги нормализираат односите

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска објави дека Судан е трета арапска земја што постигна договор за нормализирање на дипломатските односи со Израел.

Back to top button
Close
Close