Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Трамп именува специјален претставник за преговорите меѓу Белград и Приштина

Претседателот на САД Доналд Трамп го именуваше Ричард Гренел, актуелниот американски амбасадор во Германија, за специјален претседателски претставник за преговорите меѓу Белград и Приштина, соопшти Белата куќа.

Back to top button
Close
Close