0_Web_Насловна-слајдерДописници СветСветСвет.Портал

Трамп и Бајден дебатираа за последен пат пред изборите 

На претседателската дебата синоќа (петок наутро по централноевропско време) кандидатите Доналд Трамп и Џо Бајден голем дел од времето посветија на борбата со пандемијата на Ковид-19 и меѓународни прашања.

Back to top button
Close
Close