Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп го нарекол Фаучи – „катастрофа“ за време на конференциски разговор со предизборниот тим

За време на конференциски разговор со предизборниот тим американскиот претседател Доналд Трамп упати остри критики за експертот за заразни болести Ентони Фаучи, нарекувајќи го „катастрофа“ и дека „луѓето се уморни од Ковид-19“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close