Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп го нарекол Фаучи – „катастрофа“ за време на конференциски разговор со предизборниот тим

За време на конференциски разговор со предизборниот тим американскиот претседател Доналд Трамп упати остри критики за експертот за заразни болести Ентони Фаучи, нарекувајќи го „катастрофа“ и дека „луѓето се уморни од Ковид-19“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close