Дописници СветСвет

Трамп ги повика Американците, технолошките компании, да помогнат во мирен трансфер на власта, без никакво насилство

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ги повика „сите Американци“ да помогнат во „oлабавување на тензиите“, и мирен трансфер на власта, истакнувајќи дека не поддржува никакво насилство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close