СветСвет.Портал

Трамп ги критикуваше републиканците кои го надгласаа неговото вето за законот за одбрана

Американскиот претседател Доналд Трамп остро ги критикуваше републиканците во Конгресот откако Претставничкиот дом лесно изгласа поништување на неговото вето за законот за одбранбена политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close