Svet.SlajderСвет

Трамп ги користел разузнавачките служби за шпионирање пратеници и нивните семејства

За време на мандатот на 45-от претседател на САД, Доналд Трамп, официјални лица од Министерството за правда собирале податоци за претставници на Специјалната разузнавачка комисија на Претставничкиот дом, објави Њујорк тајмс

Back to top button
Close
Close