СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Трамп: Бајден направи најглуп потег во историјата на САД

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека раководењето со кризата во Авганистан на претседателот Џо Бајден е резултат на „најглуп потег направен некогаш во историјата на САД“

Back to top button
Close
Close