Дописници МКДОпштество

Традицијата продолжува, џоломарите утре ќе бркаат лоши духови од Тиквешијата 

И покрај пандемијата традицијата  продолжува, џоломарите утре ќе бркаат лоши духови од Тиквешијата. Како што потврдија за МИА џоломарските групи, традицијата  ќе продолжи во селата Бегниште и Ресава, а заради Ковид-19 е откажан годинашниов настан во Сопот и Дреново. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close