0_Спорт.ПорталОстанато

„Track Days” втор пат годинава организиран во Кичево

Во изминатите два дена, автомобилскиот клуб „Кастум Кар“ Рејсинг Тим од Скопје, на патеката во Кичево, втор пат организира “Track Days” . На натпреварот зедоа учество повеќе од 50 автомобили поделени во две дивизии. Во првата дивизија со поголем број учесници се натпреваруваа класични автомобили, додека во втората дивизија учествуваа спортски автомобили петнаесеттина на број, потврди Миле Делев, технички организатор на овие трки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close