0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Трајковски: Пожарот кај Пасјак e под контрола

Пожарот кај месноста Бејаз Тепе во близина на селото Нов Истевник и делчевско-пехчевскиот регион е ставен под контрола во однос на опасноста за опожарување на блиските куќи кај маалото Пасјак.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close