0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Трајанов: Владејачкото мнозинство е стабилно

Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на Демократскиот сојуз Павле Трајанов во интервју за „Слободна зона“ на бугарската ТВ Европа, ја отфлил можноста за вмешаност на странски разузнавачки служби во бегството на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, јави дописникот на МИА од Софија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close