0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКД

Товарен воз се излизга од пругата меѓу Миравци и Клисура, нема повредени

Утрово, околу 6 часот и 40 минути, товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура се излигал од шините откако претходно удрил во одрон од камења. Во незгодата нема повредени.

Гевгелија, 2 април 2020 (МИА) – Товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура, утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините откако претходно удрил во одрон од камења. Во незгодата нема повредени.

Од СВР Струмица потврдија дека поради незгодата железничкиот сообраќај е во прекин меѓу Гевгелија и Велес.

Полицијата врши увид на местото на несреќата. им/скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close