0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Тоти ќе размисли за враќање во Рома по промената на сопственоста

Поранешниот капитен на Рома, Франческо Тоти, одговори на прашањето дали е подготвен да заземе едно од работните места во клубот, откако бизнисменот Дан Фридкин го купи клубот од Џејмс Палота.

Рим, 10 март 2020 (МИА) – Поранешниот капитен на Рома, Франческо Тоти, одговори на прашањето дали е подготвен да заземе едно од работните места во клубот, откако бизнисменот Дан Фридкин го купи клубот од Џејмс Палота.

Претходно беше објавено дека заврши трансакцијата за продажба на „римската волчица“.

– Ако ме повикаат, јас ќе одговорам. Ќе ја разгледам можноста. Ниогаш не вели никогаш, изјави Тоти за италијанските медиуми.

Четириесет и тригодишниот Тоти, откако ја заврши кариерата, беше директор на Рома од 2017 до 2019 година. Тој подоцна го напушти клубот поради конфликт со менаџментот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close