0_Sport,PortalFutboll

Totenhemi i gatshëm të paguajë 30 milion euro për Bejlin

Ekipi i Totenhemit në Ligën e parë angleze është interesuar që në radhët e saj të rikthejë Geret Bejlin nga Real Madridi. Kryetari i klubit, Daniel Levi dhe Florentino Perez udhëtuan në Madrid për të biseduar për detajet për transferimin e tij të mundshëm. Spars dëshiron të blejnë futbollist për 30 milion euro

Londër, 22 janar 2020 (MIA) – Ekipi i Totenhemit në Ligën e parë angleze është interesuar që në radhët e saj të rikthejë Geret Bejlin nga Real Madridi. Kryetari i klubit, Daniel Levi dhe Florentino Perez udhëtuan në Madrid për të biseduar për detajet për transferimin e tij të mundshëm. Spars dëshiron të blejnë futbollist për 30 milion euro.

Levi gjithashtu dëshiron të dijë nëse trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan konsideron në uellsianin. Bejli nuk u vërejt në përbërjen e ndeshjes së fundit me Sevilan edhe përskaj asaj që nuk kishte kurrfarë problemi shëndetësor.

Për momentin nuk dihet nëse Levi dhe Perez kanë biseduar për transferimin e Bejlit në muajin janar ose bëhet fjalë për transferim veror.

Mesfushori Geret Bejl (30), këtë sezon ka luajtur 12 ndeshje në La Liga dhe ka shënuar dy gola. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close